Husova 142/44 Liberec 5, 460 01 info@husovaliberec.cz
header-background

5.B v Drážďanech

19 června, 2024

Cesta vlakem z Liberce do Drážďan trvá jen něco málo přes dvě hodiny. Do Florencie na Labi, jak se také někdy Drážďany nazývají, se vlakem vypravili 2. května žáci 5.B.

Po příjemné a bezproblémové jízdě jsme se vydali za naším hlavním cílem – do Deutsches Hygiene Museum. Zhlédli jsme stálou výstavu “Člověk jako dobrodružství”. Všechny sály byly zajímavé, ale jednou z nejaktraktivnějších zastávek se stal mentální souboj v posouvání kuličky. Na hlavu si dva soupeři připevnili pásky a myšlenkami se snažili posunout kuličku na správné místo (samozřejmě každý na jiné).
Z muzea jsme odešli později, než jsme původně plánovali, a tak jsme prohlídku drážďanských památek trochu urychlili. Mohli jsme se podívat do kostela Frauenkirche, po terasách u Labe jsme se dostali k Hofkirche a ke Zwingeru a dozvěděli jsme se několik zajímavostí o Augustovi II. Silném. Jedna z nich je, že v některých pamětech z jeho doby se uvádí, že měl 365 dětí. No, jisté to není, prý to tvrdili zlomyslní autoři pamětí…

Čas rychle ubíhal, a tak jsme ani nestihli nákupy a už jsme spěchali na nádraží. Alespoň v nádražních obchůdcích si někteří stihli něco narychlo koupit. Nakonec jsme však na přeplněném nástupišti několik minut čekali na zpožděný vlak. A přeplněné nebylo pouze nástupiště. Mnozí z nás museli značnou část cesty zpět zvládnout vestoje. Bylo to náročnější, ale cestujícící postupně vystupovali a v závěru už jsme všichni seděli a mohli jsme tak ulevit nohám unaveným po celodenním chození.


« »