Husova 142/44 Liberec 5, 460 01 info@husovaliberec.cz
header-background

Družina


Informace o platbě

Cena za družinu je 3500,- Kč za celý rok. Platí se převodem na účet č. 5470722/0800, do zprávy pro příjemce uveďte jméno dítěte, třídu.

Měsíční plán

Velikonoce v ŠD

Velikonoční dílničky si připravily paní vychovatelky v jednotlivých odděleních. Děti si tak mohly nazdobit velikonoční perníčky, uplést pomlázku, namalovat voskem kraslice, ozdobit papírové vejce barevnými těstovinami nebo si vyrobit zajíčka z papíru. Děti byly moc šikovné a všem se to povedlo.

Adventní koncert v domově důchodců

Jako již tradičně proběhlo adventní setkání při kterém jsem babičkám a dědečkům v domově důchodců zpestřili sychravé odpoledne pěknou písničkou.

Vánoční jarmark

Jako už každoročně jsme u nás přivítali rodinné příslušníky a příslušnice našich žáčků, abychom se společně adventně naladili a rozšířili sbírku vánočních dekorací. Při nakupování a vybírání byla možnost se občerstvit v našem bistru, kde nebyla nouze o nejrozličnější druhy cukroví. Návštěvníci mohli shlédnout vystoupení tanečního kroužku. Všichni jsme si společné setkání moc užili a těšíme se na příště.

Adventní setkání

V sobotu 2. prosince zorganizovaly vychovatelky na naší škole již tradiční akci, na které si mohli vyrobit prvňáčci s rodiči své adventní věnce.

Děkujeme všem, kteří zavítali. Hojná účast nás potěšila a věříme, že nazdobené věnce dělají radost na stolech domovů a toto setkání si budeme moci i v příštím roce zopakovat.

Přejeme Vám radostný a klidný čas vánoční s provoněným domovem, úsměvy na tvářích Vašich spokojených dětí a do nového roku Všem zdraví, štěstí a méně shonu. 

Kolektiv vychovatelek

Jablkové dobrodružství

Měsíc říjen se nese ve znamení jablek. Děti s nimi tvoří, tvoří z nich a soutěží – například o nejdelší šlupku. Vyrábí vlastní kompoty a pečou. Podívejte se sami

3.B a 4.B Terénní auta na dráze v prostorech výstaviště

Den řemesel SOŠ v Liberci 20. 9. 2023

Děti  ze ŠD si vyzkoušely na náměstí různá řemesla, která se dají studovat v našem kraji. Řezaly motorovou pilou, jely na traktůrku, dojily krávu, aranžovaly květiny, malovaly na látku, ochutnávky palačinky atp. Odpoledne bylo pestré a moc jsme si ho užili.

Dětský odpadový den

Ve středu 13.září se žáci 2.A a 3.A zúčastnili Dětského odpadového dne v parku nad Tržním náměstím.

Formou her, soutěží a různých kvízů se dětem i dospělým u jednotlivých stánků vysvětlovalo, proč je důležité třídit odpad, jak s tříděným odpadem nakládat a co z něho lze znovu vyrobit.

Děti si také zařádily na nafukovacích atrakcích, povozily v popelářských autíčkách a formulích.

Domů si odnesly řadu drobností a škola získala tašky na tříděný odpad.

Laser Game

Minulý týden jsme si zahrály Laser Game.🤗 Ve skupinách po dvou jsme si vybraly mezi známými postavami, jako je Lord Voldemort a Harry Potter, Pat a Mat, nebo Krteček a Myška, atd. Byla to super zábava! Těšíme se na příště!💪🏻🥇🤗

Vaše děti z 5. a 4. tříd ♥️

Týden pro mazlíčky

Na konci května uspořádala družina týden pro mazlíčky. Náplní týdne byla sbírka pro útulek v Krásném Lese. K velkému překvapení se vybraly tři velké přepravky pamlsků, granulí, konzerv a hraček pro pejsky a kočičky. Pondělní odpoledne nám zpříjemnila ukázka výcviku poslušnosti a obrany, kterou nám přijeli předvést členové Kynologického klubu Liberec – Pavlovice. Děti na jednotlivých odděleních vyráběly celý týden hračky pro mazlíčky a malovaly domácí zvířátka. Učily se psí taneček, četly a prohlížely encyklopedie, řešily hádanky a kvízy na téma čtyřnohých kamarádů. Akce měla za úkol naučit děti pomáhat opuštěným zvířatům a to se určitě povedlo.

Pěstitelské pokusy

Měsíc květen se u prvňáčků nesl v duchu pěstitelských pokusů.

Nejdříve si děti vypěstovaly ze semínek řeřichu, kterou si ozdobily chléb s máslem nebo tvarohovou pomazánkou. Na chutné svačince si prvňáčci moc pochutnali, někteří snědli i několik krajíců.

Později si děti zasadily semínka rajčat, pozorovaly jak rostla a obdarovaly maminky k jejich svátku.

ZDRAVÁ SVAČINKA

V pondělí se děti v družině seznámily s tzv nakličovadlem a poté jsme už jen trpělivě čekali na první klíčky, abychom si mohli uspořádat odpolední svačinku.
Ochutnávali jsme medvědí česnek, pažitku, šťovík a již zmíněné klíčky mungo fazole, ale i méně známé bylinky – ptačinec, bršlici, květy sedmikrásek.
Na zdraví jsme si připili čajem z meduňky, máty a jahodníku.
Už teď se těšíme na další naše společné zdravé hodování 💚.

Velikonoční dílničky


V našich družinách proběhly i letos velikonoční dílničky, kde si mohly děti společně s rodiči vyrobit dekorace k přivítání jara a velikonočních svátků.
Na několika stanovištích byly připraveny různorodé činnosti a nechybělo ani zdobení domácích perníčků. Ty si však děti nestihly odnést, a stejnou rychlostí jako je zdobily, je s chutí i snědly. Pomáhaly s radostí i babičky ☺️
Nechybělo zdobení kraslic, vyrábění velikonočních košíčků a zajíčků a k velkému zájmu i pletení pomlázek! Holčičky si oblíbily výrobu prstýnků a fanoušsci hudby a tance se s chutí naučili zajíčkův taneček.
Děkujeme Vám tímto za účast a přivolání jara a sluníčka 🌞
Kolektiv pracovníků školní družiny

Puzzlový turnaj

V lednu a v únoru proběhl u prvňáčků turnaj ve stavění puzzlů. Děti stavěly na čas a vyřazovací formou se ti nejlepší dostali do až do finále. Vítězové si zasloužili sladkou odměnu a patří jim velká gratulace.

Karneval 2.A, 2.B a 3.B

Letos nám karneval vyšel na tučný čtvrtek 16. 2. 2023. Děti si společně zatančily v naší aule. Nechyběly soutěže a malé sladké odměny 🥳

Masopustní karneval

Ve středu 15. února jsme prvňáčkům uspořádali karneval, který navazoval na dopolední masopustní školu.

Pestrost nápaditých kostýmů a veselá výzdoba proměnily aulu naší školy v taneční sál. Nechyběla tradiční ,,židličkovaná”, týmový závod a ,,mašinka”.

Všichni jsme si karneval náramně užili, děti nás překvapily svým nadšením pro hru a tanec. Všichni získali sladkou odměnu.

Soutěž Puzzliáda


V posledních třech týdnech se u nás v družině konala puzzliáda. Děti měly za úkol postavit puzzle na čas. Nejrychlejší časy se kvalifikovaly do finálového kola o pohár.🏆
Děti si soutěž velice užily a za své úsilí byly odměněni bonbónem. Stupně vítězů obsadila největší esa a za odměnu dostala sladkou odměnu společně s diplomem. 💪
Těšíme na další soutěž. 🙂

Milujeme sníh ❄️


Ať je ho jen milimetr, nebo celá stopa, na ježdíku na Husovce jezdí celá škola! ☃️

Děti z celé družiny ❤️Návštěva galerie

V prosinci navštívili žáci prvních tříd Oblastní galerii v Liberci.

Ve vánočně laděném programu se děti dozvěděly mnoho zajímavého o významu rozkrojeného jablka, lití olova, házení střevícem nebo šupiny pod talířem.

Zaujala je historie vánočních ozdob a stromků.

S pomocí lektorky si vytvořily ozdoby z vlny a slámy.

V galerii se nám všem moc líbilo a už se těšíme v novém roce na další program.

VÁNOČNÍ JARMARK NA HUSOVCE


Letos jsme opět mohli uspořádat náš tradiční Vánoční jarmark v plném rozsahu😊 Připraveny byly dílničky pro děti s rodiči, kde si mohli vyrobit medovou svíčku, hvězdičku z drátku, andílka z papíru, lízátkového sobíka nebo třeba stromeček na špejli🐝⭐👼🍭🎄
Tentokrát nechybělo ani občerstvení, pro děti i jejich rodiče byl připraven voňavý svařáček a něco sladkého k zakousnutí! Celé vánoční odpoledne zakončilo koncertem sborečku a našich malých kytaristů v aule. Přejeme Vám všem krásný vánoční čas a do nového roku jen to nejlepší 🎄❤🍀

Vánoční koncert

V pondělí 28.11. jsme společně s dětmi navštívily Dům důchodců ve Vratislavicích. Děti ze Sborečku pod vedením paní učitelky Soldánové a Moravcové potěšily posluchače vánočními koledami a poté rozdaly drobné dárečky a adventní věnec. Setkání bylo moc milé a dojemné.
Sboreček pro veřejnost vystoupí před libereckou radnicí 7.12. od 15:30, určitě si přijďte společně s dětmi zazpívat.
Přejeme všem krásný předvánoční čas.


Adven
tní setkání

V sobotu 26. listopadu zorganizovaly vychovatelky na naší škole již tradiční akci, na které si mohli vyrobit prvňáčci s rodiči své adventní věnce.

Děkujeme všem, kteří zavítali. Hojná účast nás potěšila a věříme, že nazdobené věnce dělají radost na stolech domovů a toto setkání si budeme moci i v příštím roce zopakovat.

Přejeme Vám radostný a klidný čas vánoční s provoněným domovem, úsměvy na tvářích Vašich spokojených dětí a do nového roku Všem zdraví, štěstí a méně shonu. 

Kolektiv vychovatelek


A zase ten podzim

Nedílnou součástí družiny je tvoření. Letos na podzim jsme si sami projektovali draky. Děti měly za úkol si svého draka namalovat, postavit konstrukci a navázat šňůru. Let draků byl však trochu obtížnější, ale děti si s tím poradily po svém.


Podzim v prvních třídách

Děvčata a chlapci z prvních tříd během prvních dvou měsíců ve škole stihli již spoustu věcí. S elánem se zapojili do podzimního tvoření. Z přírodnin, které nasbírali při procházkách a prozkoumávání okolí vytvořili vydařené obrázky, které zdobí naše družiny a nástěnku.

Halloween

Ve družině jsme si povídaly o Dušičkách. Zavzpomínaly jsme si na naše blízké, kteří tu už s námi nejsou, ale nikdy na ně nezapomeneme. ♥️
Po americkém vzoru jsme si udělaly “děsivou” párty s výzdobou, kostýmy, hrami, tancem a dobrotami. 🎃👻
Byla to strašidelná paráda!

Vaše děti 4. a 5. tříd ♥️

Kuličkiáda


V říjnu jsme vyhlásili celodružinovou soutěž: KULIČKIÁDU. Z každého oddělení postoupily 2 děti do „Superfinále „, které proběhlo na školním hřišti. Všichni jsme si to moc užili. Ti nejlepší hráči si domů odnesli diplom, kuličky a vítěz dokonce i pohár!!!


Olympijské hry


Naši týmovou spolupráci, sílu, rychlost, obratnost, vytrvalost a odhodlání jsme podrobily zkoušce na našich olympijských hrách.
Po taneční rozcvičce a protažení jsme se pustily do neobvyklých disciplín. Daly jsme do toho všechno a vysoutěžily si odměny a obdiv publika.
Paní vychovatelky na nás byly moc pyšné!

Vaše děti ze 4. a 5. tříd ♥️

Návštěva Severočeského muzea v Liberci

V září jsme navštívili naše Severočeské muzeum. Někdo tu byl poprvé, někdo už vícekrát, ale všem se nám tu moc líbilo! Nové expozice nás nadchly a mohli jsme si spoustu věcí i vyzkoušet.

Vaše děti ze 4. a 5. tříd 🤗

Podzimní tvoření

Díky poměrně dosti deštivému září jsme měli s dětmi spoustu času a prostoru na společné tvoření.
Snažili jsme se hlavně o recyklaci materiálu a využití přírodnin, které jsme si donesli z našich vycházek.
Posuďte sami, jak jsme se s podzimem přivítali.
ŠD druhých tříd