Husova 142/44 Liberec 5, 460 01 info@husovaliberec.cz
header-background

Družina


Informace o platbě

Cena za družinu je 2900,- Kč za celý rok. Platí se převodem na účet č. 5470722/0800, do zprávy pro příjemce uveďte jméno dítěte, třídu.

Karneval 2.A, 2.B a 3.B

Letos nám karneval vyšel na tučný čtvrtek 16. 2. 2023. Děti si společně zatančily v naší aule. Nechyběly soutěže a malé sladké odměny 🥳

Masopustní karneval

Ve středu 15. února jsme prvňáčkům uspořádali karneval, který navazoval na dopolední masopustní školu.

Pestrost nápaditých kostýmů a veselá výzdoba proměnily aulu naší školy v taneční sál. Nechyběla tradiční ,,židličkovaná”, týmový závod a ,,mašinka”.

Všichni jsme si karneval náramně užili, děti nás překvapily svým nadšením pro hru a tanec. Všichni získali sladkou odměnu.

Soutěž Puzzliáda


V posledních třech týdnech se u nás v družině konala puzzliáda. Děti měly za úkol postavit puzzle na čas. Nejrychlejší časy se kvalifikovaly do finálového kola o pohár.🏆
Děti si soutěž velice užily a za své úsilí byly odměněni bonbónem. Stupně vítězů obsadila největší esa a za odměnu dostala sladkou odměnu společně s diplomem. 💪
Těšíme na další soutěž. 🙂

Milujeme sníh ❄️


Ať je ho jen milimetr, nebo celá stopa, na ježdíku na Husovce jezdí celá škola! ☃️

Děti z celé družiny ❤️Návštěva galerie

V prosinci navštívili žáci prvních tříd Oblastní galerii v Liberci.

Ve vánočně laděném programu se děti dozvěděly mnoho zajímavého o významu rozkrojeného jablka, lití olova, házení střevícem nebo šupiny pod talířem.

Zaujala je historie vánočních ozdob a stromků.

S pomocí lektorky si vytvořily ozdoby z vlny a slámy.

V galerii se nám všem moc líbilo a už se těšíme v novém roce na další program.

VÁNOČNÍ JARMARK NA HUSOVCE


Letos jsme opět mohli uspořádat náš tradiční Vánoční jarmark v plném rozsahu😊 Připraveny byly dílničky pro děti s rodiči, kde si mohli vyrobit medovou svíčku, hvězdičku z drátku, andílka z papíru, lízátkového sobíka nebo třeba stromeček na špejli🐝⭐👼🍭🎄
Tentokrát nechybělo ani občerstvení, pro děti i jejich rodiče byl připraven voňavý svařáček a něco sladkého k zakousnutí! Celé vánoční odpoledne zakončilo koncertem sborečku a našich malých kytaristů v aule. Přejeme Vám všem krásný vánoční čas a do nového roku jen to nejlepší 🎄❤🍀

Vánoční koncert

V pondělí 28.11. jsme společně s dětmi navštívily Dům důchodců ve Vratislavicích. Děti ze Sborečku pod vedením paní učitelky Soldánové a Moravcové potěšily posluchače vánočními koledami a poté rozdaly drobné dárečky a adventní věnec. Setkání bylo moc milé a dojemné.
Sboreček pro veřejnost vystoupí před libereckou radnicí 7.12. od 15:30, určitě si přijďte společně s dětmi zazpívat.
Přejeme všem krásný předvánoční čas.


Adven
tní setkání

V sobotu 26. listopadu zorganizovaly vychovatelky na naší škole již tradiční akci, na které si mohli vyrobit prvňáčci s rodiči své adventní věnce.

Děkujeme všem, kteří zavítali. Hojná účast nás potěšila a věříme, že nazdobené věnce dělají radost na stolech domovů a toto setkání si budeme moci i v příštím roce zopakovat.

Přejeme Vám radostný a klidný čas vánoční s provoněným domovem, úsměvy na tvářích Vašich spokojených dětí a do nového roku Všem zdraví, štěstí a méně shonu. 

Kolektiv vychovatelek


A zase ten podzim

Nedílnou součástí družiny je tvoření. Letos na podzim jsme si sami projektovali draky. Děti měly za úkol si svého draka namalovat, postavit konstrukci a navázat šňůru. Let draků byl však trochu obtížnější, ale děti si s tím poradily po svém.


Podzim v prvních třídách

Děvčata a chlapci z prvních tříd během prvních dvou měsíců ve škole stihli již spoustu věcí. S elánem se zapojili do podzimního tvoření. Z přírodnin, které nasbírali při procházkách a prozkoumávání okolí vytvořili vydařené obrázky, které zdobí naše družiny a nástěnku.

Halloween

Ve družině jsme si povídaly o Dušičkách. Zavzpomínaly jsme si na naše blízké, kteří tu už s námi nejsou, ale nikdy na ně nezapomeneme. ♥️
Po americkém vzoru jsme si udělaly “děsivou” párty s výzdobou, kostýmy, hrami, tancem a dobrotami. 🎃👻
Byla to strašidelná paráda!

Vaše děti 4. a 5. tříd ♥️

Kuličkiáda


V říjnu jsme vyhlásili celodružinovou soutěž: KULIČKIÁDU. Z každého oddělení postoupily 2 děti do „Superfinále „, které proběhlo na školním hřišti. Všichni jsme si to moc užili. Ti nejlepší hráči si domů odnesli diplom, kuličky a vítěz dokonce i pohár!!!


Olympijské hry


Naši týmovou spolupráci, sílu, rychlost, obratnost, vytrvalost a odhodlání jsme podrobily zkoušce na našich olympijských hrách.
Po taneční rozcvičce a protažení jsme se pustily do neobvyklých disciplín. Daly jsme do toho všechno a vysoutěžily si odměny a obdiv publika.
Paní vychovatelky na nás byly moc pyšné!

Vaše děti ze 4. a 5. tříd ♥️

Návštěva Severočeského muzea v Liberci

V září jsme navštívili naše Severočeské muzeum. Někdo tu byl poprvé, někdo už vícekrát, ale všem se nám tu moc líbilo! Nové expozice nás nadchly a mohli jsme si spoustu věcí i vyzkoušet.

Vaše děti ze 4. a 5. tříd 🤗

Podzimní tvoření

Díky poměrně dosti deštivému září jsme měli s dětmi spoustu času a prostoru na společné tvoření.
Snažili jsme se hlavně o recyklaci materiálu a využití přírodnin, které jsme si donesli z našich vycházek.
Posuďte sami, jak jsme se s podzimem přivítali.
ŠD druhých tříd