Husova 142/44 Liberec 5, 460 01 info@husovaliberec.cz
header-background

Hurá – dokázali jsme to!

5 února, 2024

Slavnostní ceremonií 1. února 2024 v Severočeském muzeu v Liberci zpečetily Natálie Pabišková a Natálie Trávníčková dosažení bronzové úrovně a završily tak několikaměsíční práci na svém osobnostním rozvoji.

Zájem o plnění bronzové úrovně je na počátku vždy obrovský, ale vytrvat a dosáhnout stanovených cílů se podaří málokomu. V letošním školním roce se to konečně podařilo. Dívky splnily všechny své nastavené cíle a aktivity a mohly tak společně vyrazit na dobrodružnou expedici. Jejich cílem bylo zmapovat pozůstatky a místa zaniklých sklářských budov v oblasti Kristiánova v Jizerských horách. Nepřekvapil je ani mráz, ledovka a sněhová vánice, ani výstup v temném a hustém lese. Při noclehu i při přípravě jídla musely vykročit ze své komfortní zóny – naštípat dřevo, zatopit v kamnech, uvařit dvě teplá jídla, uklidit po sobě – a to vše bez elektřiny a teplé vody. Po dvou dnech krutých přírodních podmínek se vrátily sice unavené, ale šťastné a pyšné samy na sebe.

Doufáme, že tím to nekončí a DofE je nastartovalo k celoživotní práci samy na sobě. Gratulujeme a věříme, že příští školní rok dovrší bronzovou úroveň někdo další z našich „dofáků“!


« »