Husova 142/44 Liberec 5, 460 01 info@husovaliberec.cz
header-background

Leonardo da Vinci

20 června, 2023

Jako každé jaro i letos si připravila přírodovědná sekce projektový den. Tentokrát to bylo na téma Leonardo da Vinci. Druhý stupeň na to měl 5 hodin, při kterých prošel pěti různými stanovišti. 

Na každém stanovišti si žáci vyzkoušeli umění slavného umělce Leonarda da Vinciho.

Na první aktivitě se nejdříve vyrobila domácí modelína, ke které je zapotřebí pouze mouka, olej, sůl a trocha vody. Pro barevné odstíny jsme použili barvivo na vajíčka. Poté se malí sochaři pokusili vymodelovat části lidského těla. 

Výtvarné stanoviště zahrnovalo vybarvení Puzzle Mony Lisy. Každý dostal kousek skládačky, kterou vybarvil dle vlastních představ. Pak se žáci ještě pokoušeli o kresby  lidského těla dle vzoru umělce.

Třetí stanoviště bylo věnováno vynálezům. Největší paradox je, že není dokázáno, že by se některý vynález za života Leonarda zrealizoval. Děti si sestavily katapul a zkoušely si postavit různé druhy vlašťovek.

Na dalším stanovišti luštily Leonardovy citáty zašifrovány různými šiframi. Uznáváme, že některé byly dost novodobé, a tudíž se s nimi Leonardo opravdu nesetkal.

Na posledním stanovišti si žáci devátých tříd připravili Kahoot kvíz na téma lidské tělo, který přezkoušel vědomosti z biologie člověka.

Během celého dne si žáci vyplňovali pracovní sešítek o mistrově životě a dílech.


« »