Husova 142/44 Liberec 5, 460 01 info@husovaliberec.cz
header-background

DOFE

Vítej v dobrodružství zvaném DofE

DofE je výzva pro každého od 13 do 24 let, díky které se donutíš na sobě pravidelně pracovat.

Zapoj se a vyber si dovednost, pohyb a dobrovolnictví, kterým se chceš hodinu týdně věnovat.

Na závěr tě čeká dobrodružná expedice s kamarády.

Mezinárodní cena vévody z Edinburghu (anglickým názvem The Duke of Edinburgh’s International Award neboli DofE Award) je program, ve kterém získáš nové přátele, zkušenosti a dovednosti. Od jeho založení se programu zúčastnilo už přes osm milionů mladých lidí a k nim se můžeš přidat i ty.

Je ti mezi 13 let? Chceš se v něčem zlepšit, poznat nové lidi, být užitečný, vidět kus světa a zasportovat si? To vše ti nabízí tento program. Navíc v něm lépe poznáš svoji osobnost, naučíš se spoustu nových věcí, odneseš si skvělé zážitky a získáš nové přátele.

DofE Award je především osobní výzvou, takže v programu nesoutěžíš s nikým jiným než sám se sebou. Na cestě programem budeš sice potkávat i jiné účastníky programu a kamarády, nikdo tě však s nimi nebude srovnávat. V plnění i hodnocení jednotlivých aktivit totiž vždy jde jen o tebe a o to, abys našel hranice svých možností – a s pomocí zkušených rádců je i překonal. Díky programu totiž dokážeš víc, než si teď myslíš.

Když se něco nebude dařit, najdeš kolem sebe dobrovolníky, kteří ti pomohou nesnáze překonat. A když se nakonec vše podaří, získáš kromě skvělého pocitu ze sebe také certifikát o absolvování programu. Ten ti navíc možná předá nějaká významná osobnost nejen z České republiky, ale také z Velké Británie. Třeba to bude i někdo z britské královské rodiny!!!!

Chceš se dozvědět víc?

Více najdeš na webových stránkách Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu: https://www.dofe.cz/

O program Mezinárodní cena vévody z Edinburghu se na naší škole starají následující učitelé. Pokud budeš mít dotaz, neboj se na ně obrátit.

Obecná kritéria DofE

Sekce: Sportovní aktivita

Obecný cíl: zlepšit fyzickou kondici a sportovní výkon, motivovat ke stanovení nových cílů, podpořit vytrvalost, měla by být doložena daty – např. Endomondo aplikace, mobilní aplikace atd.

Příklady:

Sekce: Dobrovolnictví

Obecný cíl: naučit se pomáhat ostatním

Příklady:

Sekce: Dovednost

Obecný cíl: podpořit rozvoj osobních zájmů a povzbudit zájem o praktické a společenské dovednosti, zlepšit dovednost nebo zkusit něco nového

Sekce: Dobrodružná expedice

Plnění programu je sice dobrodružství od začátku až do konce, ale tato sekce pro tebe může být tím nejsilnějším zážitkem. Expedici přitom nemusíš absolvovat jen na svých nohou – můžete jet na kole, na kánoích, na kajaku nebo třeba na koni. Ve skupince 4-7 účastníků programu se společně rozhodnete, kam chcete jet a co chcete zažít – může to být na druhém konci světa nebo blízko domovu podle toho, na čem se ve skupině shodnete. Pak si koupíte pořádnou mapu, spolu se školitelem expedice všechno připravíte, vyzkoušíte a můžete se vydat na cestu.

Při přípravě expedice i samotné cestě poznáš, jaké to je být součástí týmu, jak docílit toho, aby každý mohl co nejlépe využít své schopnosti, a možná i jak se vypořádat s nečekanými překážkami či nepřízní počasí. Díky tomu se naučíš spoléhat na sebe i na svůj tým, spolupracovat a pomáhat si navzájem. Zážitky z těchto dobrodružství bývají nezapomenutelné.

Chceš to s námi zkusit a dokázat si, že to zvládneš? Stačí kontaktovat vedoucí na naší škole, vyplnit přihlášku a po schválení vedoucí se zaregistrovat do ORB (online record book).

Videonávod – registrace účastníka + platba: https://www.youtube.com/watch?v=yBexSs8Rrjo&t=6s